System GPS NovTel jest zdecydowanie tematem, o którym należy rozmawiać, i staje się naprawdę sławny, ponieważ zdarza się, że jest to system GPS, który jeździ na Uniwersytecie Stanford Volkswagon i okazuje się być Grand Challenge DARPA i Wygrywa nagroda pieniężna w wysokości 2 milionów USD. Jeśli pamiętacie, Grand Challenge DARPA miało ponad 50 pretendentów prowadzących pojazdy na prawie 200-kilometrowym pustynnym polu bez kierowcy.

Bezzałogowy pojazd naziemny UGV o pseudonimie „Stanley” osiągnął tego dnia średnią prędkość 30 km / h. Stanley zakończył wyścig z NovAtel's Propak® LBplus z usługą Omnistar HP, aby uzyskać dokładne informacje o pozycji na pokładzie. Działa lepiej niż ktokolwiek inny, w tym studenci gwiazd z tak znanych uniwersytetów jak Cal-Tech, Berkeley, Virigina Tech, Georgia Tech, MIT i Carnegie Mellon, wszyscy znani ze swoich solidnych umiejętności robotycznych.

Odbiornik GPS NovTel Propak w połączeniu z sygnałami pasma L OmniSTAR był w stanie skorygować swoje ruchy podczas jazdy po trudnym kursie. Dokładność powinna mieścić się w tak wąskich tolerancjach, że w tym czasie nie było konkurencji. System był nawet w stanie dokonywać szybkich przejść bez przerwy w czasie awarii zasilania GPS w tunelach. Możesz mówić o zwycięskich kombinacjach, a NovTel Propak jest rzeczywiście systemem z wyboru, a wyścig o wojnę robotów trwa.