Przemysł

Niepełnosprawni fizycznie w nigeryjskim przemyśle rozrywkowym

By 14 marca 2020 No Comments

Zmarły Ray Charles stracił wzrok w wieku siedmiu lat, a jego młodszy brat dwa lata wcześniej. Świat, który kiedyś widział i kąpał się w swoim pięknie i spokoju, stał się ciemny i zamglony. Biorąc pod uwagę trudy i pozornie nie do pokonania góry, gdy był zmęczony na drodze swojego życia, znalazł pociechę w muzyce, która okazała się drogą ucieczki, po której triumfalnie udał się zmarły Ray Charles. Życie tego wspaniałego artysty (choć niewidomego), który umiejętnie grał na pianinie, było tak wspaniałe, że „RAY”, film biograficzny w reżyserii Jamiego Foxxa i reżyserii Taylora Hackforda, został wydany w 2004 roku. Nasi rodzice z pewnością odczuwaliby nostalgię, gdyby dostali takie hity, jak „Mam żonę”, „Georgia”, „Hit the Road Jack”, a także kilkanaście nagród Grammy i innych, w połączeniu z przełomowymi sukcesami nagranymi na jego albumie profil, Ray Charles, który zdobył sławę 10 czerwca 2004 r., był naprawdę legendą.

„Ten utwór jest tak smaczny, że wybieram drogę do Cobilicious”, było wstępem do rapowych tekstów, które Asuquo Cobhama zagrał w udanym utworze Dekunle Fuji „No Lele”, chociaż wielu Nigeryjczyków nie zgadza się z jego „stanem zerowej wizji” byli świadomi. Jego popularność wzrosła, gdy wykonał piękny, prowokujący do myślenia refren w piosence „Lagi Mo” (The Roof Top MC), w której piosenka osiągnęła pierwsze miejsce w niektórych nigeryjskich programach listowych. Zdobył nagrodę HIP Hop World Awards 2007 w kategorii „Producent roku”, zwiększając liczbę otrzymanych statuetek. Jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych producentów w branży muzycznej. Występuje jako gość w programach telewizyjnych i reality show (Project Fame West Africa, Sezon 1) i reklamuje swoje usługi, które obejmują korporacje, banki (Sky Banks) reklamujące piosenkę Akuna Matata)

Lodowate ręce śmierci prawie zabrały Yinkę Ayefele w 1999 roku, kiedy miał wypadek samochodowy. Wypadek dotknął jego rdzeń kręgowy i skazał go na życie na wózku inwalidzkim. Dzięki ognistym próbom i zakończeniu współczucia był wystarczająco odważny, aby zostawić za sobą mękę i wydostać się ze skały jak woda, aby ugasić nasze pragnienie odświeżającym, ekscytującym smakiem ewangelii. Sława, fortuna, nagrody lokalne i międzynarodowe chętnie trafiły do ​​jego życia.

Nigeryjska scena muzyczna może pochwalić się tym duetem, który zrobił to na scenie, ale to samo dotyczy przemysłu filmowego. Widzieliśmy, że role niepełnosprawne fizycznie (osoby niedowidzące / słabe) grają najlepiej jak potrafią zdolni Thespianie, ale miliony widzów nie byłoby zaskoczeniem, gdyby medycznie udowodnione osoby niepełnosprawne fizycznie grałyby role, które odgrywają ich role zdolni koledzy. Ktokolwiek mówi, że nie ma wśród nich talentu, którego umiejętności aktorskich nie można odświeżyć, przecież nie każda A-List Thespian studiowała sztukę teatralną lub uczęszczała do szkół specjalizujących się w wykorzystaniu takiego talentu.

Istnieje wielu utalentowanych osób niepełnosprawnych fizycznie, które gniją po prostu dlatego, że nikt nie odważył się dać im szansy. Po tym, jak wszystkie skrypty do czytania można przekształcić w litery brajlowskie, wiemy przynajmniej, że ich słuch jest bardziej funkcjonalny niż ich koleżanki ze zwiedzania. W ostatnich latach na ekranie pojawiło się wiele telewizyjnych reality show (szczególnie w sektorze rozrywki), a każdego dnia pojawiają się nowe, takie jak Gulder Ultimate Search, AMBO, Next Movie Star, The Intern i Maltina Family Dance, Star Quest, Football with Fashion, The Twelve Ambassadors, Big Brother Nigeria, Apprentice Africa, Idols West Africa, Nokia First Chance, Project Glory West Africa.

Nie stworzono żadnego reality show dla osób niepełnosprawnych, prawdopodobnie ze strachu przed wygraną sponsorów (którzy koncentrują się na generowaniu zwrotów z inwestycji) lub ze strachu przed całkowitym odrzuceniem przez rojącą się publiczność. Ktokolwiek mówi, że reality show, w którym osoby niepełnosprawne fizycznie mogą funkcjonować, nie może być wymyślony i narodzony, chodzi tylko o pomysłowość i kto może powiedzieć, czy taki reality show może być najlepszy z wielu, nic nie jest niemożliwe !

Nikt nie chce rodzić się z niepełnosprawnością. Mikroskopijny odsetek oparty jest na glebach roślin niepełnosprawnych, podczas gdy dominujący procent wynika z „niedbalstwa, wypadków, aw niektórych przypadkach zdalnie kontrolowanych incydentów afrykańskich”. Stevie Wonder i zmarły Ray Charles mieli okazję zabezpieczyć bilety do sławy, co zrobili z uznaniem po prostu dlatego, że ktoś w nie wierzył i dał im możliwość pokazania światu, co mieli. Pomóżmy osobom niepełnosprawnym fizycznie spełnić ich marzenia w Nigerii, ponieważ nie ma wątpliwości, że mogą stać się niepełnosprawne!

Tak długo ... auggiepo@yahoo.com