zdrowie" data-max-rows="2">

Recenzja książki

Twój osobisty renesans: 12 kroków do znalezienia prawdziwego powołania twojego życia

Diane Dreher

Twój Persona Renaissance wspiera integralny proces znajdowania jasności lub udoskonalania tego, co chcemy robić z naszymi wyjątkowymi talentami. Diane Dreher, autorka bestsellerów, takich jak The Tao of Personal Leadership i Inner Gardening, ma talent do okazywania wsparcia sercem przy każdym słowie zachęty i inspiracji. Oparta na najnowocześniejszych badaniach, praktycznych krokach do samorozwoju i ekscytujących opowieściach o zdolnościach twórczych ludzi, książka zawiera wskazówki pozwalające dowiedzieć się, co naprawdę ma znaczenie. Jest idealny dla młodych absolwentów i osób w każdym wieku, którzy chcą przemyśleć swoją karierę lub chcą zagłębić się w nowe kreatywne przedsięwzięcia.

Dreher wspiera każdą z renesansowych praktyk, które omawia z bieżącymi badaniami w dziedzinie neuronauki, psychologii pozytywnej i rozwoju kariery. Czytelnik przechodzi przez praktyki w następującej kolejności: Wiara, próba, wspólnota, kontemplacja, kreatywność, czytanie i myślenie, praktyka, dyscyplina i zaangażowanie, zawsze z myślą o tym, co motywuje i spełnia.

Drehers uwielbia (i obszerne badania ponad stu artystów, naukowców, uczonych itp. Od Renesansu do Oświecenia) ciekawych, kreatywnych ludzi fascynuje czytelnika ekscytującymi historiami, o których mowa w każdym rozdziale. Kto wie, że John Locke studiował medycynę, próbował dyplomacji i został poproszony przez przyjaciół, by zostali ministrami? Gdyby Locke wybrał jeden z tych sposobów, oświecenie nie byłoby tak odkrywcze. Ale po „swoim powołaniu, aby pomóc ludziom zrozumieć”, Locke stał się filozofem - nie oczekiwanym i prawdopodobnie najbardziej niepopularnym wyborem, ale tym, którego chciał - szczęściem dla wszystkich zainteresowanych demokracją. Większość opowieści Drehera o przeszłych talentach zawiera zaskakujące fakty. Książka służy zatem jako interesująca lekcja historii i jako inteligentny przewodnik samopomocy.

Ponieważ odkrycie, do czego wzywa nas Duch, może być przerażającym objawieniem, pocieszające jest mieć przyjaznego towarzysza, takiego jak Diane Dreher, podczas tej podróży. Jej osobiste historie to mini-rozmowy mówiące o zachęcie i potwierdzeniu.

O jej przyjaciołach: „Moja przyjaciółka Carol Flinders napisała książkę Enduring Lives o czterech współczesnych kobietach wiary: Etty Hillesum, Jane Goodall, s. Helen Prejean i Tenzin Palmo, które wszystkie nazywają„ bardzo potężnym życiem wewnętrznym ”. „Aby uczynić je przekonującymi wzorami duchowymi dla naszych czasów”.

O sobie: Dreher opowiada różne wydarzenia w swoim życiu, w tym cenną historię o tym, jak studiowała literaturę renesansową, a zakończyła ją „Książkami, bibliotekami, podróżami, odkryciami - to niektóre z moich osobistych tematów. Teraz czas poszukać twojego ”.

Jeśli spersonalizujesz książkę w ten sposób, zaprasza Cię do przeczytania. Naprawdę masz wrażenie, że siedzisz i rozmawiasz ze starym przyjacielem, który dobrze cię zna i chce dla ciebie jak najlepiej. Nawet notatka / strony referencyjne są napisane dla czytelnika i oferują mało znane strony internetowe do wyszukiwania, a także dodatkowe artykuły lub książki do dalszego czytania. Osoby poszukujące pracy znajdują ukojenie w książce, gdy odczuwają normalną panikę, która pojawia się, gdy są bezrobotni. Możliwość spowolnienia i przejścia przez proces różnicowania opisany w książce ukoi nerwowość i zapewni inteligentny plan działania oparty na wewnętrznej metodologii.

Dreher pokazuje nam, w jaki sposób nasze osobiste decyzje przyczyniają się do wspólnego dobra. Tutaj również używa interesujących przykładów, aby pokazać, jak ważne jest uważne słuchanie naszych wewnętrznych szturchnięć, niezależnie od tego, dokąd nas prowadzą, nie tylko dla naszej korzyści, ale także dla korzyści świata. Centralnym przesłaniem tej książki jest: Wkład w większą całość zwiększa sens naszego życia. Może to jest klucz do zrozumienia celu życia? Dreher mówi nam, że Święta Teresa z Avili „przypomniała ludziom, aby uważali, aby nie ukrywać swoich talentów, ponieważ Bóg mógł wybrać ich do budowy wielu innych, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. „ „Budowanie dla wielu innych” nie jest zwykle główną myślą, z którą większość ludzi budzi się rano. Ta książka pozwala nam poświęcić czas na przemyślenie, rozpoznanie i odpowiedź na naszą centralną część w ramach szerszego schematu rzeczy .

Na końcu każdego rozdziału czytelnik znajdzie kilka odpowiednich działań wykonywalnych do ćwiczenia koncepcji rozdziału. W miarę postępów czytelnika Dreher jest w drodze z gratulacjami i potwierdzeniami. Oklaskuje na każdym kroku, ponieważ już na wstępie mówi nam o „potężnej tajemnicy”: „Małe działania z czasem prowadzą do monumentalnych rezultatów”. Co przekłada się na poszukiwanie pracy - nie pozostawiaj kamienia niezmienionego - staraj się każdego dnia, przesyłaj te CV, rozmawiaj z ludźmi, sieci - wszystkie sprawdzone strategie. Jeśli podejmiesz te środki, będziesz mieć towarzysza w swojej książce, który pomoże ci na każdym kroku.

Podczas niezwykłego osobistego mentora renesansu Diane Dreher pokazuje nam, że to nasze codzienne decyzje, te pozornie „małe rzeczy”, które dokonują ważnych pozytywnych zmian w czasie - niezależnie od tego, czy planujesz osobisty plan poprawy zdrowia, czy nowy Droga do sukcesu Kariera Naszym kolejnym niezbędnym krokiem jest dynamiczny proces samorozwoju - najpewniejsza droga do osobistego odrodzenia. A także obiecujący drogowskaz dla społeczeństwa.