W dzisiejszych czasach nastolatki są ciągle otoczone technologią, chociaż młodsze pokolenie może jej nie widzieć. Technologia ma wpływ na świat jako całość. Powszechne stosowanie technologii cyfrowych w przemyśle muzycznym pozwoliło konsumentom na tanie odtwarzanie cyfrowych wersji utworów chronionych prawem autorskim przy użyciu wielu programów i stron internetowych.

Wzrost liczby pobrań i wymiany muzyki był odpowiedzialny za spadek sprzedaży muzyki od końca lat 90. Technologie informacyjne i komunikacyjne, w szczególności Internet, zmieniły logikę konsumencką i proces produkcji muzyki.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu muzycznego było wynalezienie pliku MP3. Ten plik został utworzony w latach 1996–1999 i od tego czasu piractwo zyskuje na znaczeniu. Plik MP3 pozwala użytkownikom zapisywać pliki na komputerach i udostępniać muzykę innym osobom na całym świecie.

Poza tym YouTube, który jest trzecim najpopularniejszym serwisem na świecie po Google i Facebook, zawiera 100 godzin filmów na minutę. Jednym z najważniejszych faktów jest to, że YouTube płaci artystów i wytwórnie muzyczne. Mamy też inne kanały, takie jak Vevo.

28 kwietnia 2003 r. Apple wydało iTunes Store. Sklep iTunes Store z ponad 500 milionami użytkowników w 119 krajach ma ponad 25 miliardów utworów. W dzisiejszych czasach artyści zarabiają większość na koncertowaniu i sprzedaży muzyki w iTunes.

Chociaż technologia cyfrowa miała negatywny wpływ na przemysł muzyczny, pojawiły się nowe urządzenia, które pomogły branży muzycznej. Obecnie branża jest stymulowana dzięki konkurencji stworzonej przez Spotify, a nawet SoundCloud, która umożliwia wyświetlanie muzyki i ochronę praw autorskich za darmo lub po bardzo niskiej cenie.

Rozrywka jest popularnym instrumentem od ponad dekady, z popularnymi muzykami w centrum. Nazwiska takie jak Curtis James Jackson (50 centów), Christopher George Latore Wallace (The Notorious BI G), Darryl Mc Daniels (DM C), Tupac Shakur z 2Pac, LL Cool J, James Todd Smith i wielu innych wybitnych obcokrajowców Muzycy, którzy naprawdę udowodnili, co znaczy muzyka dla całego świata.

Inspirują młodych i wschodzących artystów do podstaw muzyki i potrzeby postrzegania muzyki nie tylko jako kariery, ale jako czegoś, co uwalnia ciało od stresu i ożywia duszę. Przemysł rozrywkowy podbił ducha społeczeństwa, promując sztukę i kulturę, a następnie styl życia.

Celine Dion
Wśród nich wybitna jest Celine Dion, kanadyjska piosenkarka, która urodziła się 30 marca 1968 r. W dużej rodzinie Karola Wielkiego w Quebecu. Po raz pierwszy zdobyła międzynarodowe uznanie w latach osiemdziesiątych, wygrywając zarówno słynny na całym świecie Festiwal Piosenki Yamaha w 1982 roku, jak i Konkurs Piosenki Eurowizji z 1988 roku, w którym reprezentowała Szwajcarię. Wydała kilka albumów angielskich wraz z innymi albumami francuskimi.

Michael Jackson
Mamy też amerykańską piosenkarkę Micheal Joseph Jackson, autorkę tekstów i tancerz, który był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym w roku swojej śmierci. Urodził się 29 sierpnia 1958 r.

Obecnie, wraz z napływem kilku artystów i modernizacją, rozrywka nabrała nowego wymiaru, z większą liczbą kin, otwartych pokazów, rozrywki w centrach handlowych i parkach rozrywki, gdzie wybitni muzycy zachwycają dużą publiczność pyszną zabawą. Obecnie stał się bardziej konkursem, w którym wszyscy artyści starają się sprostać oczekiwaniom, aby przyciągnąć dużą publiczność w porównaniu do dawnych czasów, kiedy konkurencja jest najniższa, ponieważ artyści inspirują odbiorców i zwiększają morale przekazać

Podsumowując, można powiedzieć, że technologia cyfrowa ma ogromny wpływ na przemysł muzyczny. Biorąc pod uwagę ogromny wkład w przemysł, możemy wywnioskować z wad, że technologia cyfrowa sprawiła, że ​​muzyka była dostępna dla zwykłych obywateli za niewielką opłatą lub bez kosztów, tworząc ją. Masz dostęp do muzyki w dowolnym czasie i czasie.